Vecka 36

Denna vecka har varit blandad med teoretiska och praktiska lektioner samt en hel dag ute. De arbetar på med sina drömmar i svenska och med familjemedlemmar och husdjur i engelska. De har i biologin fått skapa träd tillsammans. Igår hade de en blöt men härlig dag ute när de hade Klasskampen för åk 4-7 tillsammans med eleverna från Boken.

Nästa vecka på onsdag 13/9 ska vi ut och vandra alla elever i åk 4-6. Vi får lunch från skolan men de behöver ha med sig en tom matlåda/burk, bestick och något att dricka. Vill man ha med sig något annat att äta går det bra. Dock inget godis eller läsk! De ska även tänka på att se till att klä sig ordentligt efter det väder som ska vara.

Ha en trevlig helg!

Träd igen Träd 2 igen Träd 3

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Kommentera